רופא שיניים מומחה לשיקום הפה

למה מומחה לשיקום הפה עולה יותר מרופא שיניים כללי ?

האם היית פונה לעו"ד שעוסק בנדל"ן אם היית מגלה שהפרו את זכויות היוצרים שלך ואת קניינך הרוחני? האם היית מסתפק בבדיקה וטיפול של רופא משפחה בעת גילוי פריצת דיסק? האם היית מוכן שאדם שיש לו רישיון נהיגה יטיס אותך?

סביר שהיית פונה לעו"ד שמתמחה בקניין רוחני וצבר ניסיון בתחום, אני משוכנעת שגם היית מבקש הפניה לאורתופד וודאי שהיית נמנע מלעלות למטוס שבו הטייס בעל רישיון נהיגה ברכב בלבד.

כמובן שיש רופאי שיניים כלליים מצוינים ובמרבית המקרים הטיפול שלהם טוב ואיכותי, ויחד עם זאת מדובר בבריאות הפה שלך. כדי לקבל החלטה מקצועית ומושכלת חשוב לקבל חוות דעת ממומחה. בחלק גדול מאוד מהמקרים מדובר בהוצאה לא מבוטלת. בדיוק כפי שנכון לבצע סקר שוק בקניית מוצר, כאן מדובר בעניין חשוב פי כמה – החל מהאופן שבו יראו פניך (לבריאות הפה והשיניים כמו גם לאופן וסוג הטיפול השפעה עצומה על האסתטיקה של הפנים), דרך התפקוד התקין והנוחות שבדיבור, אכילה וכד' ועד לאיכות העבודה ולשימור המצב האופטימלי של בריאות הפה. טיפול נכון ואיכותי אצל מומחה לשיקום הפה יכול למנוע טיפולים מיותרים או טיפולים לקויים ובכך, בסופו של דבר, דווקא להקטין את העלות הכוללת.

חוות דעת שניה חיונית וחשובה וזאת ללא קשר לרופא שיבצע את הטיפול, נכון לפנות לחוות דעת שניה של רופא שיניים מומחה לשיקום הפה.

במה שונה המומחה לשיקום הפה מרופא שיניים כללי?

תואר מומחה לשיקום הפה ניתן לרופא שיניים שבנוסף לשש שנות לימודי רפואת השיניים הכללית, סיים בהצלחה כארבע עד חמש שנות הכשרה אקדמית מקצועית בתחום שיקום הפה ועבר את המבחנים העיוניים והקליניים מטעם משרד הבריאות.

בישראל רק כאחוז ורבע מכלל רופאי השיניים מחזיקים בתואר מומחה לשיקום הפה.

לימודי ההתמחות בשיקום הפה מציידים את המומחה בכלים לאבחון, תכנון וטיפול מקרים מורכבים והיכולת לנהל מקרה רב-תחומי בשיתוף פעולה עם מומחים בתחומים נוספים. המומחה לשיקום הפה מקבל ידע מעמיק וניסיון קליני בתחומים הבאים: שחזורים ("סתימות"), כתרים וגשרים, השלמת חסר שיניים מועט או נרחב, מגוון טיפולי שיקום על שתלים, תותבות נשלפות חלקיות או שלמות, שחיקת שיניים, אובדן חומר שן מסיבות שונות, התמודדות עם מקרי עששת נרחבת, מומים מולדים בשיניים, הפרעות במפרקי הלסת, הפרעות סיגריות, שחזורים לשיפור האסתטיקה כמו הלבנה וציפויי חרסינה, פגיעות טראומטיות ופתולוגיות בשיניים ובלסת, ועוד.

גשר קבוע לסת שלמה

למי מומלץ לפנות לרופא שיניים מומחה לשיקום הפה ?

למי שרוצה לקבל חוות דעת מקצועית לפני טיפול דנטלי מורכב, או למי שרוצה טיפול קפדני, איכותי, אסתטי ומבוסס מדעית – מסתימה פשוטה ועד שיקום נרחב.

טיפול דנטלי מורכב אצל מי שאינו עומד ברמת הידע המתחייבת, או ברמת הביצוע הנדרשת, עלול להסתיים במפח נפש, בבזבוז כסף וזמן, ולעתים אף בנזק בלתי הפיך.

במרפאה אצלנו מתווה הטיפול נחשף במפני המתרפא ומותאם גם לדרישותיו הספציפיות, ללוח הזמנים שלו וזאת מתוך הבנה שחווית המתרפא ותהליך השיקום מושפע משיתוף הפעולה וההקפדה של המתרפא. המתרפא מקבל הסבר מלא ומפורט. חשוב לנו שכל מתרפא ומתרפא יבין וידע וכמובן גם יבחר ויהיה שותף מלא בטיפול בבריאות הפה והשיניים שלו.

גשר  קבוע קדמי

 ד"ר מירב טופל מומחית לשיקום הפה

הכותבת: ד"ר מירב טופל – מומחית לשיקום הפה ומדריכה קלינית במחלקה לשיקום הפה בביה"ס לרפואת שיניים בהדסה לסטודנטים של השנה האחרונה (שנה ו').