יתרונות טיפול זעיר פולשני ברפואת שיניים

בכל מקרה שניתן לבצע טיפול זעיר פולשני ולהגיע לתוצאה מיטבית, נכון לבחור בטיפול זעיר פולשני שמחליף את הגישה הכירורגית הטראומטית והפחות נעימה למטופל

מה זה טיפול זעיר פולשני ?

בעשור האחרון חלה התקדמות מרשימה ברפואה בתחום הטיפול הזעיר פולשני. ניתן כיום לטפל במצבים בהם נדרשה בעבר גישה כירורגית מורכבת וטראומטית, בצורה קלה ויעילה באמצעים מינימליים הכרוכים בפעולות כירורגיות זעירות יחסית.

גם בתחום רפואת השיניים קיימים היום חומרים ופרוצדורות הממזערים את הפעולה הנדרשת מבלי להתפשר על התוצאה הסופית ארוכת הטווח.

אנו במרפאת ד"ר צוברי מאמינים כי עלינו לשאוף להגיע לתוצאה הסופית הטובה ביותר בדרך שהיא קלה יותר למטופל, משמרת בצורה הטובה ביותר את איכות חייו ומפחיתה משמעותית את סבלו ואת הזמן שעליו להיות בכיסא הטיפולים.

הטיפול הזעיר פולשני בא בהלימה מלאה לתפיסת "חווית המתרפא" שמקיפה את ציבור מטופלינו. לא רק טיפול רפואי מיטבי אלא תפיסה שלמה של שיתוף המתרפא והבנה עמוקה שהיחס ואיכות השירות מהווים נדבך מרכזי בתהליך הריפוי, הקטנת החשש וחיזוק המחויבות שהינם חיוניים לשמירה על תוצאות הטיפול על ידי המתרפא עצמו בהמשך לטיפול.

הקצעת שורשים

כבר בשנות השבעים של המאה העשרים הראו חוקרים מסקנדינביה כי ניתן לעצור התקדמות של מחלת חניכיים מתקדמת ללא ניתוחים. זאת באמצעות פעולה שמרנית יחסית, אך הדורשת מיומנות גבוהה במיוחד, הנקראת הקצעת שרשים. אצלנו במרפאת ד"ר צוברי פעולה זו מתבצעת על ידי ד"ר צוברי בלבד, בהרדמה מקומית ובה מוקדש זמן לכל שן ושן. לאחר מכן ממשיכים בטיפול תחזוקתי סדיר המותאם אישית לכל מטופל. טיפול זה שברובו מבוצע על ידי השינניות המיומנות במרפאתנו, מניב תוצאות ארוכות טווח ובראשן שימור מערכת השיניים הטבעית ומקטין משמעותית את הצורך בעקירות ושימוש בשתלים. פעמים רבות מגיעים אלינו מטופלים לחוות דעת שניה ומופתעים לגלות שהפתרון הינו טיפול זעיר פולשני יסודי. אליו מתלווים טיפולים קבועים של שינניות מיומנות בטיפול ייחודי למתרפא הפריודונטלי ומחויבות אמתית של המטופל להקפיד על היגיינת הפה (את כל ההדרכה וגם חלק ניכר מהציוד הוא מקבל במרפאה). בדרך זו יוכל המטופל לשמור על שיניו שלו עוד שנים רבות, כל זאת במקום טיפול מורכב ובלתי הפיך שכולל עקירות, שיקום ועוד.

הרמת סינוס סגורה

הסינוס הינו חלל הנמצא באופן טבעי באזור שיניים אחוריות עליונות ומהווה מגבלה בהחדרת שתלים באזור. במקרים רבים מבוצע ניתוח הנקרא "הרמת סינוס בשיטת החלון" הכרוך בפתיחה של חלון בעצם לתוך הסינוס ומילויו בשתל עצם. אצלנו מבוצעים מרבית השתלים באזור זה בשיטת האוסטיאוטום. בשיטה זו מבוצעת הרמת הסינוס מתוך הקדח המיועד לשתל ללא פתיחת אתר כירורגי נוסף. השיטה יעילה וקלה למטופל, הסיכונים בה מינימליים ביותר לעומת שיטת החלון ומאפשרת קיצור זמן ההמתנה עד להתקנת השיניים על גבי השתלים. גם תופעות הלוואי (נפיחות וכאבים) קלות יותר ונמשכות מעט זמן בהשוואה לשיטת החלון.

טיפול בדלקות וזיהומים בשתלים

פריאימפלנטיטיס (Peri-implantitis) הוא זיהום בחניכיים ובעצם המקיפים את השתל. כיום מוצאים תופעה זה במספר הולך ורב של שתלים ושכיחותה עולה ככל שמבוצעים יותר שתלים. במקרים רבים מלווה התופעה בכאבים ונפיחות ומצריכה טיפול אנטיביוטי שאינו מהווה פתרון לטווח ארוך. באם הדלקת אינה מטופלת, התהליך מסתיים באבדן השתל עם הכתר שעליו. כיום אין עדיין הנחיות מקובלות לטיפול במצב זה ומרבית הרופאים נוקטים בשיטות כירורגיות או בהוצאת השתל הפגוע. אנו במרפאת ד"ר צוברי פיתחנו פרוטוקול טיפול זעיר פולשני שאינו כירורגי המניב תוצאות טובות המאפשרות שמירה על השתל הפגוע.

השלמת רכס עצם לצורך השתלות

במקרים רבים יש חסר בעצם הלסת במקום המיועד לשתלים ויש להשלימה כהכנה לשתל או בזמן ביצועו. במקרים של חסר נרחב ברוחב או חסר בגובה העצם נהוג לבצע השתלה של בלוקים של עצם הנלקחת מאזור אחר בפה או בגוף. זוהי פעולה פולשנית במיוחד הכרוכה בתופעות לוואי קשות (נפיחות וכאבים) ובסיכונים משמעותיים לאזור התורם. אנו במרפאת ד"ר צוברי מבצעים גם פעולות נרחבות ומורכבות באמצעות טכניקה כירורגית חדשנית שבה אנו משתמשים בעצם שאינה ממקור עצמי. בטכניקה זו אנו מגיעים לתוצאות טובות תוך שימוש בפעולה מינימאלית שהסיכונים והסבל הכרוכים בה קטנים.

במרפאתנו נפעל מתוך כוונה לשמר עד כמה שניתן את שיניו של המתרפא וזאת כיוון שכל תחליף אינו טוב כמו השן המקורית. מדובר בגישה שמרנית שרואה בבריאות הפה והשיניים דבר חיוני לשמירת אורח חיים בריא. לכן נעדיף להמעיט בטיפולים בלתי הפיכים וננסה לשמר את שיניו של המתרפא. כך גם הבחירה בטיפולים זעיר פולשניים שלצד התוצאה המיטבית הם גם קלים ומהירים יותר עבור המתרפא.

פעמים רבות אנו מופתעים מאוד ממקרים בהם הגיעו מתרפאים עם תוכניות מורכבות וטראומטיות לחוות דעת שניה ולאחר שבחרו לפעול על פי המלצתנו ולדאוג לבריאות הפה והשיניים, ממשיכים לחייך עם שיניהם שלהם בפה בריא.

אנחנו כאן בשבילך.